Shqip | Nederlands | English

Krenar.be - Informata juridike dhe privacy


Tė pėrgjithshme

Kėto kushte tė pėrdorimit janė tė vlershme nė ueb faqet:

bullet http://www.krenar.be
bullet http://seo.krenar.be
bullet http://sondazh.krenar.be
bullet http://e-posta.krenar.be
bullet http://googleshqip.krenar.be
bullet http://www.krenar.eu
bullet http://www.liveradio.be
bullet http://www.kombetarja.info
bullet http://www.kombetarja.net
bullet http://www.luajonline.com
bullet http://www.luajonlin.info
bullet http://www.new-software.biz
bullet http://www.new-software.us
bullet http://www.msnshqip.com
bullet http://www.shqipmessenger.com
bullet http://www.shqiptoolbar.com
bullet http://www.shqiptoolbar.net
bullet http://www.shqiptoolbar.info

Duke pėrdorur kėto ueb faqe ju jeni dakord me kushtet e pėrdorimit. Nė vijim vetėm ueb faqja krenar.be do tė pėrdoret (pėrveē gjėrave speciale qė i takojnė vetėm njė faqes) me mendimin pėr tė i pėrfshirė tė gjitha kėto faqe.

Tė drejtat e pronės

Tekstet, vizatimet, fotografit, filmat, data, softuerėt, emrat, markat, logot dhe pjesė tė tjera nė kėtė ueb faqe janė tė mbrojtura nga drejtat intelektuale dhe i takojnė krenar.be ose personave tė tret. Ėshtė e ndaluar qė pa dakord tė shkruan me krenar.be qė tė riprodhohet, ndryshohet, bėhen publike, distribuohen, dėrgohen, apo tė shitėn ose tė jep tė drejtėn personave tė tret.

Ti je dakord qė:

bullet Informatat mos tė i pėrdor nė njė mėnyrė tė paligjshme dhe ilegale.
bullet Jo pėrdorim i ueb faqes kur ueb faqe do tė prishet, ndryshohet, ndėr prehet, ndalet apo bėhet mė pak efektiv.
bullet Kėtė ueb faqe mos me pėrdoruar pėr transmision pėr viruse apo material ilegale ose nė njė mėnyrė qė nuk ėshtė i sjellje e mirė.
bullet Kėtė ueb faqe mos tė pėrdorur pėr tė vjedhur tė drejtat intelektuale e personave natyror, personat e drejtėsisė ose bashkėsi, sikurse pa ndaluar drejtat e pronės intelektuale.
bullet Kėtė ueb faqe mos tė pėrdorur pėr postimin e reklamave pėr publicitet pa tė drejtėn paraprake nga administratorėt e krenar.be.

Nga keqpėrdorimi prej teje tė drejtės intelektuale, drejtat tė tjera nga krenar.be apo personave tė tret, lidhesh ju qė tė shpėrblen krenar.be apo personave tė tret, nė mėnyrė qė tė lirohesh nga dėnimi.

Tė dhėnat personale

Krenar.be nuk i marr informatat personale vetėm kur personi e kėrkon nė mėnyrė tė tillė.
Kur e shkruan njė e-post ose e mbush kontakt formularin i jep ti krenar.be tė drejtėn qė ti incizon tė dhėnat e tuaja nė baza tė dhėnave me mendimin pėr profil tė pėrdoruesit, mirėmbajtja e klientėve, kėrkim tregtar apo kontaktin nga ne nė e-post ose nė post. Kėto informata nuk do tu u jepen personave tė tret ose partnerėve, kjo nuk vlen nėse ju e shkruani njė koment nė Shoutbox ose nė Forum atėherė tė gjithė kanė mundėsi me marr e-postin tėnd ose informatat qė ju i shkruani atu.

Informata elektronike pėr kontaktim munden tė pėrdoren pėr e-post marketing vetėm nga krenar.be

Tė dhėnat jo-personale

Krenar.be mundet tė merr anonim informatat qė nuk janė personale, sikur shfletuesin, IP-adres, programin e drejtimit tė kompjuterit tėnd, ose nėpėrmjet ueb adresėn qė ke ardhur nė ueb faqen krenar.be, ose nga faqja qė largohesh.

Krenar.be dhe nėn faqet pėrdorin "Google Analytics" pėr tė mbledhur informatat rreth trafikut nė ueb faqen krenar.be, nėse dėshiron tė dish hollėsitė se cilat informata i mbledh kliko "Google Analytics".

Pėr tė vendosur reklama nė ueb faqen ton ne pėrdorim Google Adsense, e cila mundet tė bazohet nė informatat rreth interesave tuaj dhe vendos reklama. Interesat tuaja merren nga tė gjithat ueb faqet tuaja qė i viziton dhe tė cilat pėrdorin Google Adsense.
Krenar.be ose nėn faqet nuk kanė qasje nė kėto informata qė merren nga Google pėr reklama.

Cookies

Nė kohė qė ti e viziton krenar.be ne automatikisht e vendosim njė 'cookie' nė kompjuterin tėnd. Kėto informata na vyejnė neve pėr tė bėrė ueb faqen mė tė mire dhe pėr tė ndryshuar qė tė ju pėrshtatet mė mire. Me shumicėn e shfletuesve tė Internetit ke mundėsi tė ndalosh ose tė fshinė nga kompjuteri juaj. Nėse nė njė vizitė i pranon kėto cookies, kėto cookies munden tė pėrdoren herėn e ardhshme qė lidhesh me ueb faqen krenar.be.

IP adresa

Nė forum, libėr vizitorėsh, kontakt formular dhe nėse viziton faqe qė nuk eksiton incizohet ruhet IP-adresa. Nganjėherė ėshtė edhe IP-adres i njė "Proxy server" nė mes tė kllapave. Qėllimi kėtu ėshtė qė tė rritet integriteti dhe vėrtetėsia i mesazheve qė dikush tė shkruan nė emėr tė njė personit tjetėr. Nė gjendje kur dikush bėn akuza pėr sjellje jo tė ligjshme mundemi ne tė dėrgojmė IP-adresen tek institucione e drejtėsisė. Dhe personi qe bėn keqpėrdorim do tė ju ndalohet hyrja nė ueb faqe duke ju bllokuar "IP adresa" apo "Proxy adresa".

Informacione nė ueb faqe

Informatat, softuerėt, produktet dhe shėrbimet qė nė kėtė faqe jepen, munden qė te kanė gabime nė mėnyra tė ndryshme. Krenar.be nuk ėshtė pėrgjegjės pėr besueshmėrinė, kohen apo thjeshtėsinė e informatave. Kėto informatat jepen dhe vendosen pa njė formė te garantimit. Krenar.be nuk ėshtė pėrgjegjės pėr viruset edhe pse ne kemi bėre shumė gjėra pėr tė ndaluar kėtė dhe nė tė ardhmen do tė japim maksimumin. Krenar.be e ka te drejtėn qė nė ēdo moment ta ndryshoj informacionin nė ueb faqe.

Lidhjet nė faqen krenar.be

Kjo ueb faqe mundet tė vendos lidhje drejt ueb faqeve tjera. Krenar.be nuk ėshtė pėrgjegjės pėr informatat qė i japin ato ueb faqe.

Lidhje nė ueb faqe tjera drejt krenar.be

Lidhja qė dėrgohen nė ueb faqen krenar.be duhet tė dėrgohen nė Start Faqe. Faqet qė pėrdorin frames pėr njė pjesė tė ueb faqes janė tė ndaluara pa pas tė drejtėn paraprake.

Fjalėkalimi dhe pjesėt e siguruara tė faqes

Ju duhet ta keni njė tė drejtėn pėr ti vizituar kėto faqe. Lexo Tė dhėnat personale pėr tė mėsuar mė shumė.

Shoutbox, Libėr Vizitorėsh dhe Forum

Ēdo person qė e keq pėrdor kėto pėr reklama tė ueb faqes tyre apo nėse shan nė kėto do tė bllokohen.

Toolbar

Kjo privacy policy nuk vlen pėr toolbaret.

Ligji dhe drejtėsia

Ligji i Belgjikės ėshtė pėrgjegjės pėr kėtė faqe! Ēdo keqpėrdorim i kėsaj ueb faqes do tė dėrgohen nė gjyēin e Belgjikės nė Brugge.

versioni 1.53 pėrditėsuar nga Krenar nė datėn 3 shkurt 2010.